ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Piktogramy kolem nás

DSC 0682 Když nakreslíš srdce, každý hned pozná, že je to znak “lásky“. Dorozumíváme se. Komunikujeme. Slovo komunikace je latinského původu. Je to obecně lidská schopnost, jejíž samozřejmostí je mluvená řeč. Sdělujeme své myšlenky, nápady, pocity nejen pomocí řeči ale také různých posunků nebo gest. Často si říkáme, že mluvíme stejnou řečí a přitom si často vzájemně nerozumíme. A tu možná přijdou na řadu piktogramy.

Celý článek...
 

Čerti nikdy nespí

PERNKY A_MIKUL_013 I když čerti navštěvují malé nezbedníky až 5.prosince, za dětmi do školní družiny se přišli podívat už první prosincový den. Děti takovou návštěvu vůbec nečekaly a bylo to pro ně velké překvapení. Zpočátku bylo plno slziček, ale když děti zjistily, že s čerty je i legrace, zábavné odpoledne plné her a soutěží si užily.

Celý článek...
 

Rodiče vybírali své zástupce do školské rady.

200811211303 IMG_0002 V průběhu třídních schůzek 24.11. 2011 proběhla volba do Školské rady při Základní škole Krnov, Janáčkovo náměstí 17. Rodiče vybírali 2 zástupce do Školské rady ze 2 kandidátů, kteří se řádně přihlásili. Voleb se zúčastnilo celkem 308 oprávněných voličů, kteří odevzdali 301 platných volebních lístků.

Celý článek...
 

Setkání s myslivci

DRAKIDAMYSLIVCIKAMZK 016 Na začátku školního roku se téměř všechny děti zapojily do akce „Pomoc zvířátkům“ a nasbíraly jim na přilepšenou v zimních měsících kaštany a žaludy. Myslivci, kteří se o tato zvířata v lese starají, přijeli za dětmi do školní družiny poděkovat a na oplátku si s nimi povídali o životě zvířat v lese, o tom, jak se zvířátka připravují na zimu a jak je důležitá práce myslivců.

Celý článek...
 

Rodiče na třídních schůzkách

DSC 0647 Ve čtvrtek 24.11.2011 se na naší škole uskutečnily třídní schůzky . Součástí byla tentokrát také prezentace středních škol pro žáky 8. a 9. tříd a jejich rodiče, kterou zorganizovala výchovná poradkyně naší školy. O velké účasti vypovídají čísla. Do školy přišlo 79% rodičů žáků 1.-5.tříd a 71 % rodičů žáků 6.-9. tříd. Hojná účast a dobrá spolupráce s rodiči souvisí s klesajícím počtem kázeňských přestupků a výchovných opatření.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE! Vánoční sbírka

201111172145 100_3008-1 Dolní komora  žákovského parlamentu (1. stupeň) a turisticko-přírodovědný kroužek pořádá „Vánoční sbírku“ ve prospěch psího útulku ve Slezských Pavlovicích. Potřebné by byly piškoty, psí salámy, granule,… Pokud máte doma staré nepotřebné deky, na zimu se pejskům budou také velmi hodit. Sběrné dny se konají vždy v pátek 2.12. a 9.12. 2011 ráno od 7,30 do 8,00 hodin na pavilonu B.

 

 


skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK