ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Výchovné koncerty

E87AD6DE 34AC 4DFF 987D A40CEFFFCD7B Také v letošním roce si žáci a učitelé ZUŠ nachystali pro děti z druhých, třetích a čtvrtých tříd výchovné koncerty v krásných prostorách Koncertní síně sv. Ducha. Druháčci se seznámili se základním dělením a ukázkami hudebních nástrojů. Také třeťáci se zaposlouchali do známých melodií z večerníčků a pohádek.

Celý článek...
 

Čarodějnický rej

IMG 20190424 134440 Pálení čarodějnic patřilo a do dnešních dnů patří k velmi populárním starým lidovým zvykům. Ona magická filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května patřívala mezi noci, kdy prý zlé a nečisté síly vládly větší mocí než kdy jindy. Lidé věřili, že této noci v povětří poletuje spousta čarodějnic, letících na sabat. Čarodějnice se před sabatem natíraly kouzelnými mastmi, s jejichž pomocí pak mohly na košťatech létat.

Celý článek...
 

Velikonoční hrátky se spaním ve škole

DSC 0441 V pátek 12.4. v 18,00 se děti V. a VI. oddělení ŠD sešly, aby si užily velikonoční hrátky se spaním ve škole. Večer byl nabitý dobrodružstvím a napětím. Po vybalení a uložení karimatek a spacáků jsme se sešli na chodbě školy k první velikonoční hře. V různých zákoutích chodeb budovy byly rozmístěny úkoly s velikonoční tématikou. Děti se se svými zápisníčky rozběhly do všech koutů tyto úkoly najít a splnit.

Celý článek...
 

Jak jsme pekli „JIDÁŠE“

IMG 20190416 103154 Je úterý, Velikonoce už jsou za dveřmi a ve druhé třídě jsme si povídali o dobrotách, které si na Velikonoce chystáme. Od beránka jsme se dostali až k jidáškům. Postavu Jidáše nikdo neznal, tak jsme si ho představili a už víme, proč se v některých domácnostech peče o velikonočním týdnu nejen beránek, ale také pečivo – jidáše. Po pečlivém prostudování receptu jsme se pustili do pečení.

Celý článek...
 

2. Báječný modroběh

IMG 20180425 092308 Přijďte si ve středu 24. dubna od 9:00 do 16:00 hodin k řece u koupaliště zaběhnout nebo jen projít trať našeho Báječného Modroběhu. Uděláte tak něco pro zdraví a podpoříte "modré děti".

Celý článek...
 

Poslední turnaj v minivolebalu důstojně uzavřel sezónu

P1340953 V neděli 14. 4. 2019 ukončili volejbalisté Slezské Orlice letošní sezónu otevřených turnajů v minivolejbale. Turnaje se účastnili opět i hráči z jiných měst, přijel tradičně Bílovec, Rýmařov, Javorník a další. Celkový počet 95 účastníků vytížil opět halu ZŠ Krnov Janáčkovo náměstí 17 na maximum.

Celý článek...
 


skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK