ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod

Kroužek stolního tenisu

AKTUALITY A ČLÁNKY           VEDENÍ KROUŽKU           VÝKONNOSTNÍ ŽEBŘÍČEK           PŘIHLÁŠKA

Kroužek stolního tenisu funguje na ZŠJN Krnov od otevření Sportovní haly v září roku 2012. Je určen pro žáky 1. stupně a 2. stupně ZŠJN Krnov i pro zájemce z ostatních škol. Hracími dny je středa od 15:00 - 16:30 hod. 

Co je to stolní tenis?

Stolní tenis, lidově „pink ponk“ je oblíbeným a nenáročným sportem pro hráče všech věkových kategorií. Asi všichni z nás si zkusili zahrát takzvanou „obíhačku kolem stolu“, při které lze užít spoustu legrace. Předchůdkyní stolního tenisu byla stará japonská hra Gossima, kterou přenesli do Evropy Angličané v 80. létech 19. století. Dnes patří stolní tenis mezi nejrozšířenější sporty na světě. Hraje ho aktivně nebo rekreačně přes 80 milionů hráčů. Nejvíce rozšířený je v Číně, Japonsku, Korii a Evropě. Od roku 1978 patří mezi olympijské sporty. Velkých úspěchů například titulů mistrů světa nebo mistrů Evropy dosáhli i českoslovenští a čeští hráči, například Andreadis, Orlovský, Miko, Staněk, Panský, Korbel, Hrachovcová nebo Vacenovská.

Stoln tenis_007

Zajímavosti o stolním tenise :

Stolní tenis je jednou z nejrychlejších her. Vyžaduje postřeh a rychlé rozhodování. Naučí hráče rychle odhadnout herní situaci a její okamžité řešení. Rychlost míčku dosahuje při topspinech, což jsou silně rotované míčky a při smečích 120 až 170 km/hodinu. K tomu všemu je nutný pravidelný trénink, na kterém se budeme zdokonalovat v jednotlivých úderech, získávat vytrvalost a fyzickou kondici.
Kromě tréninku budeme hrát i turnaje do takzvaného výkonnostního žebříčku. Nejlepší hráči 1. stupně a 2. stupně budou reprezentovat ZŠJN Krnov v Žákovské lize stolního tenisu, kterou pořádá Mikroregion Krnovsko.

Těším se na Vás, přijďte si zahrát.

Ing. Zdeněk Welna, vedoucí kroužku stolního tenisu.

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK