ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod

Šachový kroužek

AKTUALITY                 VEDENÍ KROUŽKU                 KONTAKTY              2017/2018             archiv

Šachový kroužek funguje ve škole od roku 2012. Jeho cílem je dostat šachy do podvědomí dětí od útlého věku. Naučit hravou formou žáky základům této královské hry a umožnit těm, které hra zaujala svou dovednost systematicky zvyšovat a poměřovat svou výkonnost se spolužáky a ostatními hráči v regionu.

Proč právě šachy?

Šachy jsou součástí učiva ve více než 30 zemích světa. Řada psychologických testů ukázala, že šachy mimo jiné mohou zvednout inteligenční kvocient, posílit dovednosti potřebné při řešení problémů nebo zvýšit jazykové, matematické a paměťové schopnosti. Bez ohledu na věk dítěte šachy zlepšují koncentraci, trpělivost, intuici, analytické myšlení, rozhodovací schopnost, motivaci a sportovní chování.

Partneři:  

  • Oddíl šachu TJ Lokomotiva Krnov 
  • Krajské tréninkové centrum mládeže okresu Bruntál.

Více informací na faceboku:

https://www.facebook.com/sachykrnov

Naše webové stránky:

http://www.sachykrnov.cz

Projekty:

Kroužek je přihlášen do celostátního projektu: ŠACHY DO ŠKOL ve formě nepovinného předmětu, který je určen žákům prvních tříd a zájmových kroužků, který jsou realizovány ve spolupráci s TJ Lokomotivou Krnov - šachovým oddílem a školní družinou.

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK