ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod Škola Úspěchy našich žáků Souboj recitátorů

Souboj recitátorů

V úterý 20. února proběhlo ve sborovně nelehké klání recitátorů z druhého stupně. Zúčastnilo ho se 45 odvážných, kteří to neměli vůbec snadné obstát v takové konkurenci, ale bojovali statečně. Museli překonat trému a okouzlit svým šarmem a řečnickým umem porotu, která hodnotila nejen výběr textu a jeho paměťové zvládnutí, ale také práci s hlasem, mimiku a gesta, artikulaci a hlavně celkový dojem z jednotlivých vystoupení. Mezi dětmi jsou nejen ti, kteří věnovali spoustu úsilí v rámci hodin češtiny, ale také ti, kteří se verbálnímu projevu věnují ve svém volném čase pod vedením paní učitelky Juroškové Bezručové v ZUŠ. Jejich výkony jsou vždy na vysoké úrovni a velmi vyrovnané, takže o umístění rozhodují opravdu maličkosti a taky trocha toho štěstí. Ocenění by si zasloužili skutečně všichni, a také je dostali. Někteří za pěkný výkon či výběr textu, jiní zase za překonání trémy nebo osobitý projev.

IMG 14911 IMG 15551 IMG 15011

V kategorii 6. a 7. tříd zvítězila Petra Budišová, těsně za ní skončila Tereza Seberová a třetí pozici vybojoval Jan Lučan. V kategorii 8. a 9. tříd se stala vítězkou Lenka Hasmandová, druhé místo obsadila Adriana Slováčková a bronz potěšil Annu Surovkovou.

IMG 14921 IMG 15531 IMG 14951

Všem účastníkům děkujeme za maximální nasazení, s jakým do toho šli, vítězům blahopřejeme a držíme pěsti v dalším kole, porotě děkujeme za nelehké, ale zodpovědné rozhodování a rodičům, kteří přišli, děkujeme za podporu.

Tak zase za rok !

text: M. Handlířová, foto: K. Lukszová

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK