Úvod Družina Akce ŠD Ptačí svět

Ptačí svět

Zvědaví jsou všichni ptáci, ale sýček obecný zvlášť. Jak někde zahlédne světýlko, už letí, aby se podíval, co se tam děje. Stačí za večerního šera nebo v noci rozdělat v místech, kde se sýčkové zdržují, nepatrný ohýnek a za chviličku je tu na návštěvě. Přiletí, sedne si na větev nejbližšího stromu i na keř a ozve se. V měsíci dubnu téměř všechna oddělení školní družiny navštívila knihovnu a prostřednictvím vyčerpávajícího výkladu paní knihovnice Nadi, se děti měly možnost seznámit s tímto ohroženým druhem. Děti už ví, že oblíbenou pochoutkou pro sýčka jsou žížaly, krtonožky, sarančata, kobylky, chrousti, drobní hlodavci i střevlíci, že samička klade 5-6 bílých vajíček do hnízda, že má žluté oči posazené daleko od sebe, že sídlí převážně v dutinách stromů, že se dožívají až 16 let a rozpětí křídel je až půl metru. Na závěr besedy si děti vyzkoušely své znalosti o ptácích formou hádankové soutěže a vzhledem k tomu, že počasí bylo sluníčkové, namalovaly sýčka obecného křídami na chodník u knihovny. Paní knihovnici moc děkujeme za krásné odpoledne.

DSC01774 DSC01778 DSC01821
DSC01927 DSC01920 DSC01923