Ekologická soutěž

K oslavám Dne Země, které připadají na poslední týden v měsíci dubnu, již tradičně patří také Ekologická soutěž v Bruntálu v ZŠ Okružní. Pořadateli bylo letos vybráno datum 3.5.2018.
Do soutěže se přihlásilo celkem 26 družstev ze základních škol z Krnova, Břidličné, Karlovic, Zátoru, Jindřichova ve Slezsku a Bruntálu. Čtyřčlenná družstva soutěžila ve třech kategoriích – v I. kategorii (žáci 4. a 5. tříd), v II. kategorii (žáci 6. a 7. tříd) a ve III. kategorii (žáci 8. a 9. tříd).
Naší školu reprezentovala tři soutěžní družstva, dvě za II. kategorii ve složení:
1.družstvo – Mohylová Natálie, Červenková Hana, Fišar Ondřej, Šuly František
2.družstvo – Dlouhá Lenka, Pokorná Ivana, Antoš Daniel, Novák Tomáš
A jedno soutěžní družstvo za III. kategorii:
3.družstvo – Stejskalová Anna, Kukelková Natálie, Kulová Simona, Halířová Tereza
Letošním tématem Ekologické soutěže byla EVOLUCE.. Na žáky čekal vstupní úkol – kresba na výkres A3 na téma: Jak bude vypadat člověk v roce 3000?, na kterém pracovali pečlivě. Vstupní úkol měl jasně stanovená pravidla – formát A3, kresba.
Za každou kategorii byl vybrán a ohodnocen jeden vstupní úkol. Za III.kategorii vybral pedagogický dozor vítěznou kresbu našeho 3.družstva. Gratulujeme !
Kromě vstupního testu na dané témat čekala žáky i praktická část. V ní využili své znalosti v oboru VÝVOJ živočichů, rostlin i člověka a jeho činností z pohledu ekologie, přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie, matematiky, dějepisu a jeden úkol z angličtiny. Soutěžící se během dopoledne potýkali s úkoly jako jsou geologická období, pehistorická zvířata, prakontinent, práce s mikroskopem, hledání kostí atd. a samozrejmě nechyběl ani úkol v angličtině.
Na závěr celého soutěžního dne nastalo očekáváné vyhlášení výsledků. Za každou kategorii byla oceněna první tři místa. Nám se podařilo umístit se v II. kategorii, kde družstvo ve složení Dlouhá Lenka, Pokorná Ivana, Novák Tomáš a Antoš Daniel získalo 3. místo.
Druhé družstvo této kategorie ve složení: Červenková Hana, Mohylová Natálie, Fišar Ondřej a Šuly František se neumístilo na stupni vítězů, ale těsně pod nimi, získalo totiž 4.místo. Také jim patří velký dík.
Štěstí se na nás usmálo i ve III. kategorii, kde družstvo ve složení Stejskalová Anna, Kukelková Natálie, Kulová Simona, Halířová Tereza obsadilo také 3. místo.
Všem zúčastněným patří poděkování za svědomitou přípravu vstupních úkolů a za úspěšnou reprezentaci naší školy.

IMG 8684 IMG 8685 IMG 8688
IMG 8689 IMG 8694 IMG 8696