ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod

Ekologická soutěž

K oslavám Dne Země, které připadají na poslední týden v měsíci dubnu, již tradičně patří také Ekologická soutěž v Bruntálu v ZŠ Okružní. Pořadateli bylo letos vybráno datum 3.5.2018. 
Do soutěže se přihlásilo celkem 26 družstev ze základních škol z Krnova, Břidličné, Karlovic, Zátoru, Jindřichova ve Slezsku a Bruntálu. Čtyřčlenná družstva soutěžila ve třech kategoriích – v I. kategorii (žáci 4. a 5. tříd), v II. kategorii (žáci 6. a 7. tříd) a ve III. kategorii (žáci 8. a 9. tříd).
Naší školu reprezentovala tři soutěžní družstva, dvě za II. kategorii ve složení:
1.družstvo – Mohylová Natálie, Červenková Hana, Fišar Ondřej, Šuly František
2.družstvo – Dlouhá Lenka, Pokorná Ivana, Antoš Daniel, Novák Tomáš
A jedno soutěžní družstvo za III. kategorii:
3.družstvo – Stejskalová Anna, Kukelková Natálie, Kulová Simona, Halířová Tereza
Letošním tématem Ekologické soutěže byla EVOLUCE.. Na žáky čekal vstupní úkol – kresba na výkres A3 na téma: Jak bude vypadat člověk v roce 3000?, na kterém pracovali pečlivě. Vstupní úkol měl jasně stanovená pravidla – formát A3, kresba.
Za každou kategorii byl vybrán a ohodnocen jeden vstupní úkol. Za III.kategorii vybral pedagogický dozor vítěznou kresbu našeho 3.družstva. Gratulujeme !
Kromě vstupního testu na dané témat čekala žáky i praktická část. V ní využili své znalosti v oboru VÝVOJ živočichů, rostlin i člověka a jeho činností z pohledu ekologie, přírodopisu, zeměpisu, fyziky, chemie, matematiky, dějepisu a jeden úkol z angličtiny. Soutěžící se během dopoledne potýkali s úkoly jako jsou geologická období, pehistorická zvířata, prakontinent, práce s mikroskopem, hledání kostí atd. a samozrejmě nechyběl ani úkol v angličtině.
Na závěr celého soutěžního dne nastalo očekáváné vyhlášení výsledků. Za každou kategorii byla oceněna první tři místa. Nám se podařilo umístit se v II. kategorii, kde družstvo ve složení Dlouhá Lenka, Pokorná Ivana, Novák Tomáš a Antoš Daniel získalo 3. místo.
Druhé družstvo této kategorie ve složení: Červenková Hana, Mohylová Natálie, Fišar Ondřej a Šuly František se neumístilo na stupni vítězů, ale těsně pod nimi, získalo totiž 4.místo. Také jim patří velký dík.
Štěstí se na nás usmálo i ve III. kategorii, kde družstvo ve složení Stejskalová Anna, Kukelková Natálie, Kulová Simona, Halířová Tereza obsadilo také 3. místo.
Všem zúčastněným patří poděkování za svědomitou přípravu vstupních úkolů a za úspěšnou reprezentaci naší školy.

IMG 8684 IMG 8685 IMG 8688
IMG 8689 IMG 8694 IMG 8696
IMG 8704 IMG 8707 IMG 8708
IMG 8710 IMG 8720 IMG 8728
IMG 8739 IMG 8749 IMG 8750


text a foto: Janková Romana

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK