Úvod Družina Akce ŠD Na vlně zvuků

Na vlně zvuků

Hudební nástroje, které neznáme? Odkud se vzaly? Jak se na ně hraje? Z čeho jsou vyrobeny? Takové a spoustu dalších otázek měly děti z I. a IV. oddělení na paní Alenku, která přijela z Bystřice pod Hostýnem zpříjemnit dětem ze ŠD odpoledne prožitkovým hudebním programem s prvky muzikoterapie. Děti se seznámily s nástroji jako je djembe, šamanský buben, didgeridoo, tibetská miska, brumle, salašnická fujarka, koncovka, frčák, koshi zvonky a dalšími. Společně hrály a tvořily v rytmu i bez rytmu, hlavně pro radost a dobrou náladu. Děti se také dozvěděly, z čeho jsou jednotlivé nástroje vyrobeny a jak se na ně správně hraje. Dešťová hůl napodobovala jarní deštík, z oceandrumu se ozývaly zvuky moře, u didgerige si vyzkoušely cirkulační dech a pomocí frčáku děti vyháněly zlé duchy. Na závěr programu společně vytvořily malý orchestr, využily hry na tělo a vše podbarvily zpěvem beze slov. Zazvoněním na zvonečky koshi vyslovily potichu své tajné přání a program se ukončil. Hudební odpoledne se dětem velmi líbilo, a protože bylo krásné počasí, stihly ještě některé nástroje namalovat venku barevnými křídami.

DSCF7743 DSCF7745 DSCF7766
DSCF7769 DSCF7770 DSCF7772