ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod

Tři vyprodaná šapito během dvou dnů

To je sen každého cirkusu, ne každému se sen splní. Pro Cirkus Happy Kids, ve kterém vystupovalo přes 2OO našich žáků to nebyl sen, ale skutečnost! V neděli rodiče společně s dětmi postavili šapito, v pondělí shlédly děti představení artistů a v následujících dvou dnech nacvičovaly pod vedením trenérů a dohledem pedagogů svá vystoupení. Učily se spoléhat jeden na druhého, trénovaly a v rámci tréningu našly nové kamarády napříč ročníky.

20 cirkus 065 cirkus 087

To nejtěžší je teprve čekalo – na představeních překonat trému a ukázat, co se naučily nejen svým spolužákům, ale také rodičům, známým a všem, kdo přišel na odpolední představení. Už půl hodiny před představeními se tvořil před cirkusovým stanem zástup rodičů, kteří přišli na představení svých dětí. A věřte nebo ne, šapito s kapacitou 500 diváků bylo jak ve čtvrtek, tak v pátek vyprodáno.

cirkus 115 cirkus 166 cirkus 189

Kdo přišel, nelitoval. MEDVÍDEK Happy společně s dívenkou Mendy zavedli diváky do Ria společně s černým divadlem nejmenších dětí, fakíři stáli na hřebíkách, předávali si a polykali oheň, artistky se procházely po laně a klauni rozesmáli svými scénkami celé publikum. Po přestávce kouzlili kouzelníci z Bradavic, kteří nechali zmizet jednu z kouzelnic a čarovali s kartami, žongléři ukázali své umění s kroužky a roztočenými talíři, artistky na visuté hrazdě předváděly kousky, ze kterých se tajil dech a akrobaté složité sestavy a přemety.

cirkus 200 cirkus 216 cirkus 221

Po představení, které mělo téměř 150 minut, bylo šapito za pomoci rodičů rozebráno a složeno, hřiště uklizeno. Všechny děti i rodiče si odnesli velký zážitek a my už teď víme, že cirkus „Happy Kids“ u nás nebyl naposled!

cirkus 237 cirkus 239 cirkus 255
cirkus 269 cirkus 345 cirkus 349

Video vzpomínka - škola

Video sestřih - Jiří Hula

text, foto, video: Hana Wiedemanová

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK