ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod

Mezigenerační spolupráce

Víte co má společného Den matek a 1. máj? Správně, jsou to svátky. První, svátek maminek, který se slaví v ČR druhou neděli v květnu a druhý, Svátek práce, který se slaví v různých podobách na celém světě. Pro nás, žáky 7. A byl svátek, když jsme mohli opustit školu a navštívit babičky a dědečky v Domově pro seniory. Naše návštěva nebyla jedna, ale hned dvě, během jednoho měsíce. A nebyla ledajaká, ale tak trochu pracovní! Prostě mezigenerační… A právě “Mezigenerační spolupráce” je název projektu Domova pro seniory mezi jejich klienty a našimi žáky.

Společně jsme na prvním setkání vyráběli přáníčka ke Dni matek a také zavzpomínali na další svátek, který je v současnosti hodně opomíjený, a to MDŽ. Dříve se v ČR hodně slavil a případne na 8.března, oslavoval všechny ženy, nejen maminky. Shlédli jsme krátký dokument a pustili se do výroby. Výroba nám šla od ruky a přáníčka se nám povedla. Během výroby jsme si mohli vyzkoušet a vyfotit se v krojích pionýrů a jísker společně se seniory. Dvě hodiny utekly jako voda, do školy se nám nechtělo, ale rozloučili jsme se kytičkou karafiátu a dohodli jsme si další setkání.

Na druhém společném setkání nás čekala výroba mávátek. Připomenuli jsme si důvody oslav Svátku práce a způsob oslav 1.máje ve světě a u nás, dříve a dnes. Pak jsme se opět pustili do výroby, tentokrát mávátek, dříve symbolu oslav. To bylo trochu složitější, ale také jsme to zvládli, jsme šikovní. Za odměnu jsme si tentokrát mohli obléknout uniformy dřívější VB, veřejné bezpečnosti, a napodobit prvomájový průvod s mávátky a alegorickým vozem VB před budovou Domova pro seniory. Opět pár fotek a záběrů a zpět do školy. Další dvě hodiny uběhly znovu jako voda. Neradi jsme se se všemi rozloučili, s klienty i s pracovníky Domova pro seniory, a plni dojmů a zážitků odcházeli do školy.

Obě setkání jsme si moc užili a líbila se nám. Taky jsme se dozvěděli spoustu nových, pro nás zajímavých, informací a měli jsme dobrý pocit z naší spolupráce a taky doufáme, že se ještě někdy setkáme.

FullSizeRender FullSizeRender 1 IMG 8546
IMG 8558 IMG 8560 IMG 8572
IMG 8578 IMG 8585 IMG 8597
IMG 8616 IMG 8623 FullSizeRender
FullSizeRender 1 IMG 8763 IMG 8767
IMG 8769 IMG 8772 IMG 8773
IMG 8790 IMG 8805 IMG 8816

foto a text Romana Janková

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK