ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod

Branný závod Holčovice

Návrat opět trošku do minulosti, kdy byl Branný závod součástí výuky. Vybraní žáci naši školy se je-li zúčastnit branných závodu v Holčovicích. V pátek 25. 5. nás nejen pořadatelé překvapili skvěle zorganizovaným závodem, ale i počasí nám přichystalo krásné slunné počasí. Závod byl rozdělen do třech kategorií. V každé kategorii jsme měli zastoupené dva týmy složené ze tří účastníků, přičemž v každém družstvu musela být jedna dívka.

I. kategorie tvořili žáci 4-5.tříd, II. kategorie 6-7.třídy, III. kategorie 8-9. třídy.

V Holčovicích se utkaly týmy ze sedmi základních škol z mikroregionu Krnovska, zastoupeny byly školy Holčovice, ZŠ Žižkova Krnov, ZŠ Janáčkova Krnov, Město Albrechtice, Zátor, Jindřichov a Slezské Rudoltice. Žáky na 4 kilometrovém úseku čekalo celkem 14 stanovišť: střelba ze vzduchovky, 1. pomoc, poznáváme přírodu, morseovka, poznáváme přírodu, vlajky, značky kolem nás, práce s mapou, paměť, vázání uzlů, šifry, přesnost, počítání a překážková dráha.

6 8 9 10 11

 

 

Startovalo se od nejnižších kategorií a nejmladší žáci se toho zhostili s vervou a někteří by mohli konkurovat i starším žákům. Hodnotil se celkový čas jak v jednotlivcích, tak i v tříčlenných smíšených družstvech.

Na rozdíl od loňska, kdy většinu oceněných míst probralo domácí družstvo, tak letošní branný závod byl vyrovnanější. V nejmladší kategorii chlapců nejcennější místo vybojoval František. Družstvo ve složení René, Kristýna a Dominik překvapivě obsadili krásné třetí místo.

V jednotlivcích chlapců nás v druhé kategorii po loňském třetím místě čekalo tentokrát krásné druhé místo, o které se zasloužil Václav. Nejlépe si vedli žáci nejstarší kategorie, mezi dívkami se Anetka umístila na třetím místě a v chlapcích nás překvapil Vladimír, který se umístil na prvním místě. Za družstvo v nejstarší kategorii se na druhém místě umístili Aneta, Jana a Patrik.

1111 2222 3333
44444 55555 666666

Na závěr dne si žáci zahráli netradiční vybíjení a ukončili tak závěr branného dne.

Gratuluji všem oceněným a děkuji i ostatním za snahu poprat se s nelehkými úkoly.

text a foto: Monika Veselková

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK