ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod Škola Úspěchy našich žáků Do míst, kde jen tak někdo nevstoupí

Do míst, kde jen tak někdo nevstoupí

V květnu si naši žáci vybojovali postup do krajského kola branné soutěže WOLFRAM 2018.

Za krásného slunného počasí se naše úspěšná čtveřice vydala v pátek 21. 9. 2018 do vojenského prostoru Libavá - vodní nádrž Barnov. Žákům se naskytla jedinečná možnost nahlédnout do vojenského uzavřeného prostoru, kde absolvovali 3km dlouhý okruh s disciplínami (raft, rozeznávání vojenské techniky, okap, zdravověda, silový test, vědomostní test, střelba, bojová dráha, topografie).

Po splnění závodu mohli vyzkoušet i řadu doplňkových stanovišť: střelba z kuše, luku, airsoftových zbraní, laserovou střelnici, ukázky historické vojenské techniky, projížďka ve vojenském vozidle aj.

Po dlouhém a náročném dni zazněl povel: “Družstva nastoupit k vyhodnocení výsledků”. Vedle sebe si nastoupilo všech dvaadvacet týmu z celého Moravskoslezského kraje. Družstva stály vyrovnané a žáci v tichosti doufali, zda uslyší název své školy.

Jaké bylo překvapení, když z velitelských úst zaznělo: „Na prvním místě se umístili žáci ze Základní školy Krnov Janáčkovo náměstí”.

Žákům bych chtěla za skvěle odvedenou práci poděkovat. Jejich přístup před začátkem závodu nevypadal na to, že bychom měli pomýšlet na nejlepší výsledky. Ale už v první disciplíně mi doslova vyrazili dech skvělou jízdou na raftu. V dalších disciplínách ze sebe vydali maximu, za což jim bylo odměnou nejen první místo, ale i krásné věcné ceny.

IMG 20180921 121745 IMG 20180921 121908 IMG 20180921 125107
IMG 20180921 142129 IMG 20180921 171735 IMG 20180921 121600

http://www.kvv-ostrava.army.cz/aktuality/o-viteze-branneho-zavodu-wolfram-bojovalo-34-skol-moravskoslezskeho-kraje

text a foto: Monika Veselková

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK