ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod

„Pojďme spolu za pohádkou“

„Není hezčích pohádek, než jsou ty, které píše sám život.“
Hans Christian Andersen

Dne 1. 11. 2018 jsme se my, žáci 6. C třídy, poprvé setkali se svými mladšími spolužáky. Nedočkaví a plni očekávání jsme vstoupili do třídy 1. A: „Jak ono pohádkové losování vlastně dopadne“? Zašeptali jsme kouzelné zaříkávadlo…

„Čáry máry pohádko,
vykouzli nám zakrátko,
prosíme tě moc hezky
o jména prvňáčků všecky.
Ať už holčička či kluk,
čáry, máry, fuk!“

Chvilička napětí… Pohádka čaruje… A už známe jména všech kamarádů z 1. A!
Na vlnách úsměvů a jisker v očích jsme naše první setkání zahájili vzájemnou výměnou dárečků, byly pro nás pro všechny opravdovým překvapením. Zazpívali jsme si veselé písničky za doprovodu paní učitelky Martiny Mrkvanové a plni dojmů jsme se rozhodli vzít na oplátku prvňáčky k nám do třídy 6. C na návštěvu. Po prohlídce učebny jsme se dali do psaní a kreslení Přátelského diagramu. První setkání partnerských tříd 1. A a 6. C se odehrálo v pohodové a velmi milé atmosféře. Bylo těžké se rozloučit, ale naše malé kamarády jsme ujistili, že se brzy opět uvidíme na soutěžním setkání nazvaném „Pojďme spolu za pohádkou“, které pro ně připravujeme.

Hravé dopoledne plné pohádek a sportovních aktivit jsme uskutečnili ve čtvrtek dne 15. 11. 2018. Pro naše prvňáčky jsme připravili v prostorách spojovací chodby, pavilonu A a tělocvičny celkem 9 stanovišť. Prvním velkým úkolem bylo vstoupit do pohádky tanečkem a věřte, nebo nevěřte, všichni žáci 1. A prokázali, že jsou skvělými tanečníky. Dodali si odvahy a protančili se až k dalekým Mexičanům, plnili zábavné úkoly u princezen na stanovišti Pilná včelička, poradili si s rozloženými příběhy a dokázali rozpoznat všechny nabízené druhy ovoce a zeleniny. Pokračovali přes Krtečkovu schovávanou k usměvavým čarodějkám a jejich kouzelným nápojům. Svou odvahu prokázali v tělocvičně při zdolávání Devatera hor, řek a moří. Nebojácně se vrhli i do sedmera tunelů. Zapotřebí bylo také ukázat zručnost s kouzelnou hokejkou, nalézt čarovné předměty ve Šmoulí schovávané a skokem rozčeřit „Měkoučké jezero“. 

Princové a princezny z 1. A si se všemi úkoly hravě poradili a za svou ohromnou kuráž byli pohádkovými hrdiny 6. C odměněni cennými body, srdíčky, obrázky a diplomy.
Hravá „Země za zrcadlem“ se na konci vyučování uzavřela.
Ale my se již nyní těšíme, až se pro nás všechny opět jednou otevře…

IMG 21401 IMG 21991 IMG 22031
IMG 22411 IMG 22991 IMG 23141
IMG 23291 IMG 23331 IMG 23351
IMG 23401 IMG 23871 IMG 24191

Kamila Lukszová a třída 6. C

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK