Naši páťáci matematiku opravdu umí!!!

Ve středu 30. ledna 2019 opět proběhlo Okresní kolo matematické olympiády 5. tříd.

Naši žáci nám opět udělali velkou radost. Ze školních kol, z celkového počtu 60 řešitelů, do okresního kola postoupilo 28 žáků, 9 žáků naší školy (32%).

Včera nastal den D – pro nás z počátku trošku zmatený, ale přesto v 8:30 zasedlo 8 z nich (jeden žák byl bohužel nemocný) ke stolům, kde na ně čekaly 3 úlohy, se kterými se museli během 90 minut co nejlépe poprat. Už čas 90 minut napovídá, že úlohy nebyly lehké a daly všem účastníkům zabrat. Ze SVČ všichni odcházeli s hlavou plnou různých řešení. Někdo spokojen, někdo méně, ale všichni věděli, že udělali to nejlepší, co udělat mohli.

A dnes Vám s velkou hrdostí na naše žáky, musíme oznámit, že pouze 8 účastníků bylo úspěšnými řešiteli a našich byla celá polovina – opravdu 4 úspěšní řešitelé jsou z naší školy.

Karolína nevěřila svým uším, když jsme jí s radostí a velkým potleskem spolužáků oznamovali, že byla na 2. místě, tedy stříbrná.

Adam obsadil 3. – 5. příčku – prostě a jednoduše 3 řešitelé měli stejný počet bodů a svorně se dělili o 3., tedy bronzové umístění.

Julie a Ondra byli hned za nimi, jen jeden bod jim chyběl, aby byla třetí příčka rozdělena na pětiny.

Damiánovi chyběl kousíček. Matěj, Adéla a František se úspěšnými řešiteli nestali, ale kdo z nás může říct: „Účastnil jsem se okresního kola matematické olympiády!“

Všem žákům gratulujeme.

Děkujeme i těm, kteří školní kolo řešili a do okresního nepostoupili. I to bylo velkou výzvou a vy jste se jí zhostili velmi dobře.

Děkujeme.

Celkové výsledky