ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod

Bá-bé-bí-bó-bú aneb začal recitační maratón

Pokud někdo z vás procházel 25. února přesně ve dvě hodiny kolem sborovny, mohl zaznamenat prapodivné zvuky - bá-bé-bí-bó-bú. A že se to pořádně rozléhalo po celé škole! To si 41 recitátorů z druhého stupně rozkmitávalo své hlasivky, aby mohli záhy předvést co nejlepší výkon. Porota to neměla vůbec snadné, ostatně jako každoročně. Naši odvážní soutěžící si vybrali nejen básně, ale zejména prózu, které se zhostili rovněž na výbornou, i když jsme měli malé výpadky paměti, ale to pouze paní Tréma zkoušela, co všechno vydržíme. Porota hodnotila výběr textu, práci s hlasem, mimiku, gesta, ale i kontakt s publikem a celkový dojem.

IMG 5934 IMG 5936 IMG 5942

A jak to všechno dopadlo? V první kategorii obsadila zlatou příčku Lili Thiebergerová, stříbrnou Samuel Martykán a bronzovou Jan Krusberský. Ve druhé kategorii zazářila na 1. místě Kristýna Malíková, druhé místo obsadil Jan Lučan a třetí Dominika Vašendová.

IMG 5946 IMG 5947 IMG 5949

Děkujeme všem našim recitátorům za odvahu, milé porotě za nelehké a zodpovědné rozhodování, rodičům za podporu a paním učitelkám českého jazyka i paní učitelce dramatické výchovy Markétě Bezručové za přípravu našich dětí. Všem postupujícím držíme pěsti v okresním kole!

Text: M. Handlířová, foto: S. Metelková

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK