ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod Škola Matematické třídy

Matematické třídy

Naše škola tradičně nabízí všem absolventům 5. tříd regionu krnovska, možnost  vzdělávání se ve třídě s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů. Třída je svým zaměřením vhodná pro všechny talentované děti, které mají zájem se intenzivně vzdělávat a počítají v budoucnu se studiem na středních školách.

Výuka v matematických třídách má již dlouholetou úspěšnou tradici, potvrzenou četnými úspěchy v různých soutěžích, a to nejen v předmětech s rozšířenou výukou.

V matematické třídě získají děti hlubší vědomosti především v matematice, informatice, fyzice a chemii. Nově od školního roku 2011/2012 jsme vzdělávací obsah uzpůsobili požadavkům veřejnosti a rozšířili zaměření také na jazykovou výuku (ŠVP „Matik“).

Našim cílem je v žácích neustále podněcovat zájem o učení, rozvíjet schopnost logického myšlení, naučit je řešit problémové úlohy, experimentovat, pracovat a vyhledávat informace, týmově spolupracovat a využívat poznatky v praxi.

Zaměření se projevuje:
a) zvýšením hodinové dotace oproti klasickým třídám
b) rychlejším učebním tempem
c) rozšířením učiva v rámci učebních osnov
e) podnětná studijní atmosféra

Absolventi matematických tříd jsou kvalitně připraveni pro přijímací zkoušky i další studium na kterémkoliv typu středních škol, zejména na gymnáziích.


Organizace přijímacího řízení

Přihláška

Kriteria přijetí

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK