ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod Žákovský parlament Z činnosti 2011/2012 Ámos by parlamenťákům zatleskal

Ámos by parlamenťákům zatleskal

28.březen, den jako každý jiný, jen učitelé si vzpomenou, že mají svátek. Na naší základní škole tohle ale letos neplatilo! Loni připravili parlamenťáci pro své spolužáky Den dětí, letos pro své učitele Den učitelů! A představte si, že se jim to povedlo před učiteli utajit, i když bylo do akce zapojeno kromě žákovského parlamentu dalších 50 spolužáků z 8. a 9. tříd.

Ve středu 28.3 byli všichni učitelé svoláni v 7.50 hodin do sborovny ke krátké poradě. Možná někteří tušili, že jim někdo popřeje k svátku, ale to, co bude následovat v průběhu první vyučovací hodiny, to nikdo nepředvídal.

Ve sborovně je uvítali parlamenťáci a prozradili jim, že dnešní první hodinu věnují oslavě Dne učitelů. Místo učitelů se do tříd vydali žáci 8. a 9. tříd, kteří během první vyučovací hodiny dětem ve všech   třídách promítli na interaktivních tabulích prezentaci o Janu Ámosu Komenském, učiteli národů. Poté s dětmi pracovali na projektech a divili byste se, jací z nich byli výborní učitelé!

DSC 0772 DSC 0771 DSC 0767

Ve sborovně se zatím učitelé rozdělili do skupinek podle vylosovaných barev, dostali kartičku, na kterou museli nasbírat 6 razítek za splněné úkoly a vydali se na parlameťáckou stezku po škole. Nevěřili byste, jak jsou učitelé hraví! Čekaly je disciplíny jako hod zmačkané písemky do koše, twister, pavučina a další. Po získání 6 razítek se všichni učitelé i parlamenťáci sešli v učebně fyziky a chemie. Pak se otevřely dveře a do třídy vešla parlamenťačka Monča a oznámila všem učitelům, že je jejich nová učitelka a na úvod si napíší malý testík. To víte, že se i mezi učiteli našli ti, kteří neměli tužky, další opisovali, někteří žalovali! „Hrozná třída!“

DSC 0700 DSC 0722 DSC 0728 DSC 0764

Už to skoro vypadalo, že přijdou o přestávku, ale nakonec všechno zvládli a na každého z nich čekalo ocenění "Báječný učitel" a kytička.

DSCF0206 DSC 0776 DSC 0782 DSC 0778

Tohle se Vám, parlamenťáci, moc povedlo! Myslím, že na tenhle den učitelé jen tak nezapomenou a Jan Ámos Komenský by Vám zatleskal!!!

Hana Wiedemanová, koordinátor parlamentu

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK