ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma

Členové ŽP v Praze

Jako odměnu za celoroční práci se 6.6.2012 vydalo 8 členů našeho žákovského parlamentu do Prahy. Navštívili jsme domeček na Vltavě, kde sídlí naši kamarádi z CEDU . Následovala prohlídka Letohrádku královny Anny a výstavy „ Ferdinand Dobrotivý“, která je v prostorách letohrádku umístěna.

CIMG8891 CIMG8881 CIMG8896 CIMG8899

Poté jsme spěchali na 1. nádvoří Pražského hradu, kde jsme se mohli podívat na velké slavnostní střídání stráží. Místo, kde jsme stáli, nám mohli závidět všichni, kdo stáli ve vymezeném prostoru. Ve 13 hodin jsme se přesunuli na 2.nádvoří Pražského hradu a sledovali slavnostní exhibici Hradní stráže, která probíhá jen každou 1.středu v letních měsících. Jen kousek od nás projížděla motojednotka, pochodovala hudba a členové Hradní stráže. 

CIMG8922 CIMG8923 CIMG8941 CIMG8931

Díky průvodci, kterým byl tatínek od Verči D. jsme se dostali na místa, kam se návštěvník vůbec nedostane. Nahlédli jsme z výšky do Vladislavského sálu a z Královské oratoře jsme si prohlíželi prostory Katedrály svatého Víta.

CIMG8946 CIMG8966 CIMG8975 CIMG8965

Jednodenní výlet byl sice náročný, ale užili jsme si spoustu legrace, viděli zajímavá místa a odnesli jsme si i nové poznatky.Velké poděkování patří Verči D., která výlet do Prahy připravila.

Tex a fotot: Markéta Vlachová a Hana Wiedemanová

 

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK