Úvod Žákovský parlament

Žákovský parlament

Email Tisk PDF

CeduŽákovský parlament na naší škole vznikl ve školním roce 2009/2010. V průběhu své činnosti se vyvíjel a stále se snaží zlepšovat svou činnost. Ve školním roce 2010/2011 se parlament stal součástí projektu CEDU "Respektující žákovský parlament" a naše škola se stala  v práci parlamentu pilotní školou  pro Moravskoslezský kraj.

V současné době je parlament složen z "Dolní komory" a "Horní komory". "Dolní komoru" tvoří zástupci 2.- 5.tříd, "Horní komoru" žáci 6.-9. tříd. Do parlamentu jsou voleni vždy 2 zástupci za třídu v řádných volbách. Volebním obdobím jsou dva školní roky. Do funkce jsou členové parlamentu uvedeni po podepsání smlouvy s vedením školy na slavnostním ceremoniálu , kde převezmou  jmenovací dekrety.

Koordinátorem parlamentu je p.uč.Hana Wiedemanová, která vede "Horní komoru parlamentu" společně s p.uč. Marcelou Rychtovou, Dolní komoru vede p.uč. Jana Hlaváčková společně s p.uč. Ludmilou Bokishovou.

Cílem Žákovského parlamentu, kterému členové dali název "Srdce školy" , je cíleně vychovávat žáky k vzájemné toleranci, respektu, obraně lidských práv a mezikulturní citlivosti Snažíme se vést žáky k vnímání prostředí, ve kterém se pohybují a žijí a k vytvoření vědomí, že i oni se mohou podílet na jeho zlepšení.

Aktualizováno Čtvrtek, 17 Listopad 2011 08:05