ZŠ Krnov

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Úvod Družina Akce ŠD
Akce ŠD

Sobotní výlet ŠD

IMG 20190504 142920 Ačkoliv předpověď počasí nelákala zrovna k výletům, nakonec sobotní ráno 4.5. bylo zalité sluncem a rodiče dovedli své nadšené děti na vlakové nádraží, kde začalo naše dobrodružství. Vydali jsme se vláčkem do Města Albrechtic na celodenní výlet v rámci projektu ŠD. V Albrechticích na nás už čekala paní Blanka, odbornice z Lesů ČR a velká milovnice přírody.

Celý článek...
 

Čarodějnický rej

IMG 20190424 134440 Pálení čarodějnic patřilo a do dnešních dnů patří k velmi populárním starým lidovým zvykům. Ona magická filipojakubská noc z 30. dubna na 1. května patřívala mezi noci, kdy prý zlé a nečisté síly vládly větší mocí než kdy jindy. Lidé věřili, že této noci v povětří poletuje spousta čarodějnic, letících na sabat. Čarodějnice se před sabatem natíraly kouzelnými mastmi, s jejichž pomocí pak mohly na košťatech létat.

Celý článek...
 

Velikonoční hrátky se spaním ve škole

DSC 0441 V pátek 12.4. v 18,00 se děti V. a VI. oddělení ŠD sešly, aby si užily velikonoční hrátky se spaním ve škole. Večer byl nabitý dobrodružstvím a napětím. Po vybalení a uložení karimatek a spacáků jsme se sešli na chodbě školy k první velikonoční hře. V různých zákoutích chodeb budovy byly rozmístěny úkoly s velikonoční tématikou. Děti se se svými zápisníčky rozběhly do všech koutů tyto úkoly najít a splnit.

Celý článek...
 

I v sobotu je ve ŠD prima

IMG 20190330 085728 V sobotu 30.3. se sešly děti ze ŠD, aby společně přivítaly jaro a to putováním k Jelení studánce. Akci připravilo město Krnov. Nejprve jsme vyjeli autobusem na Ježník a pak jsme již kráčeli prosluněným lesem k Jelení studánce, cestou děti nacházely modré kapky, na kterých byly různorodé úkoly, či zajímavosti. A tak děti zpívaly o vodě, přemýšlely nad hádankami, zkusily vymyslet, jak bychom mohli šetřit vodou atd.

Celý článek...
 

Jarní tvoření ve ŠD

IMG 20190321 140904 Prvňáčci ze školní družiny oslavili příchod jara tvořením. Pro změnu jsme nepracovali ve školních lavicích, ale vydali jsme se do Střediska ekologické výchovy za panem Bodešínským, který si pro děti připravil jarně – velikonoční výrobky.
Po veselém přivítání se děti pustily do práce, obkreslovaly, stříhaly, lepily, zapichovaly a tak jim pod rukama vznikaly pěkné výrobky, ze kterých měly radost.

Celý článek...
 


Strana 1 z 37

skolalogo

logoeduwebmala

etwinning

tlacitko modre

obedy

webarchiv

----------------------------------------

Kroužky

ŠACHY

STOLNÍ TENIS

Doučovací kluby

petka    devitka

Projekty

SPD logo orezane kvalitni

matika

   baner1

Sponzoři

prowork new_logo_cz_CMYK